Odziana w potęgę Twojego Zmartwychwstałego ducha przykładam ucho do serca Twojego PANIE i chcę usłyszeć bicie i pragnienia, które tam są ukryte. Jesteś zbyt wielki ZBAWICIELU, bym mogła dotknąć CIĘ słowem. Dobrze jest, Miłosierny Panie, być z Tobą! Pytam sama siebie, czy jest to zdanie zapożyczone, czy też moje doświadczenie.
SERCE – źródło, z którego wypływa obfity strumień miłosierdzia, rozlewający się na ludzkość. Miłosierdzie jest „drugim imieniem miłości”. Jest to dar szczególny, który pozwala człowiekowi głęboko przeżywać Ewangelię Paschy, aby nieść ją niczym promień światła ludziom naszych czasów. Chrystus nauczył nas, że człowiek nie tylko doświadcza i dostępuje miłosierdzia Boga samego, ale także jest powołany do tego, ażeby sam „czynił” miłosierdzie bliźnim.
Orędzie Chrystusa Miłosiernego nieustannie dociera do nas w geście Jego rąk wyciągniętych ku ludzkości. Takiego właśnie widziała Go i takiego ogłosiła ludziom całej ziemi święta siostra Faustyna Kowalska pozostając w ukryciu swojego klasztoru, uczyniła ze swego życia hymn na cześć miłosierdzia: MISERICORDIAS DOMINI IN AETERNUM CANTABO.
Wpatrując się w Oblicze Zmartwychwstałego powtarzam modlitwę ufnego zawierzenia i z głęboką nadzieją mówię: JEZU, UFAM TOBIE.
Codziennie od nowa przyłączasz się do mnie w drodze i pozwalasz się rozpoznać – tak jak uczniom z Emaus „przy łamaniu chleba” i chcę abyś zastał mnie czuwającą, gotową rozpoznać Twoje Oblicze, aby nieść wspaniałą nowinę: „Widziałam Pana!” /J 20, 25/.
Razem z moimi Siostrami Służebnicami Jezusa w Eucharystii staram się odczytywać na nowo orędzie miłosierdzia, aby skutecznie nieść przyszłym pokoleniom światło nadziei.
Orędzie Bożego Miłosierdzia zatacza coraz szersze kręgi we współczesnym świecie, a Nabożeństwo, przekazane przez św. Faustynę, dzięki swej niezwykłej aktualności, prostocie i łatwości praktykowania, staje się coraz bardziej znane i podejmowane na wszystkich kontynentach.
Niech Mistyczka z krakowskich Łagiewnik, która swoje zwyczajne życie uczyniła nadzwyczajnymi wyprasza nam świętość i bezcenny dar nowych powołań do naszej rodziny zakonnej. Kanonizacja św. Faustyny i ogłoszenie święta Miłosierdzia Bożego dla całego Kościoła w II Niedzielę Wielkanocną wpisały się w szczytowe obchody Wielkiego Jubileuszu Roku 2000. Podkreślił tę prawdę Ojciec Święty Jan Paweł II w swojej homilii: Poprzez tę kanonizację pragnę dziś przekazać orędzie miłosierdzia nowemu tysiącleciu. Przekazuję je wszystkim ludziom, aby uczyli się coraz pełniej poznawać prawdziwe oblicze Boga i prawdziwe oblicze człowieka Uwielbione Oblicze Jezusa racz wyryć we mnie boskie swe podobieństwo. Serce Jezusa źródło miłosierdzia zmiłuj się nad nami i nad całym światem.
s. Alicja Pełszyńska SJE